עפיפונים

בריאת העולם על פי אייל

אייל: אמא, שתדעי לך, שאלוהים ברא את כל העולם, ולא הטבע.
אני: אתה בטוח?
אייל: כן. זה אלוהים עשה. בהתחלה היה תוהו ובוהו. זה בלגן. ואלוהים סידר את זה. ואמר ויהי אור וככה הוא ברא את האור. אחר כך הוא הפריד בין אור לחושך. הם לא הסתדרו ביחד. ולאור הוא קרא יום, ולחושך הוא קרא לילה. והוא ברא את המים והשמים. ואחר כך כל מיני חיות. בשישי ושבת, הוא נח, אז כל החיות הסתובבו להם ועשו כל מיני דברים.
אני: אבל אייל, מה עם האבולוציה?
אייל: אני לא יודע.

מה עושים? כיצד קבלת שבת אחת בגן הרסה הסברים שלמים על אבולוציה, על תאים בודדים שהתפתחו לייצורים שלמים, על כדור הארץ העגול, על היקום האינסופי? הזכרתי לעצמי שהילד בסך הכל בן 4 ו-7 חודשים, והחינוך הספקני שלו לא חייב להתחיל עכשיו. לא רציתי להרוס לו.
אבל לא היה קל להתאפק.

תגובות

3 תגובות על ”בריאת העולם על פי אייל“

 1. יהיל הגיב:

  גדול 🙂

 2. עוגיג הגיב:

  הזכיר לי את הפוסט הראשון שלי בקטגוריית "הגיגים של ילדים" 🙂
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=20968&blogcode=328572

 3. אופירה הגיב:

  תאמיני לי רחלי, הילדים שלנו הם יותר חכמים מאיתנו, יש להם שכל ישר, תמים, ברור, פשוט, בלי כל מיני שכלים טפשיים שבמהלך חיינו הדביקו לנו ואנחנו לא יכולים להשתחרר מהם…אז תדעי לך שבמקרה הזה הבן שלך פי אלף יודע יותר טוב ממך ומאישך היקר.
  ואל תבלבלי את התמימות שלו עם מילים כמו אבולוציה שכבר כולם מודים שעבר זמנה של האמונה הזאת, וכולם יודעים ומודים היום שאלוקים ברא את העולם, והבן שלך המחונן הזה פשוט הגדיר כל כך יפה, שאלוקים זה הטבע בעצמו- האם אדון הכל וגם אדון לטבע.

הוספת תגובה