עפיפונים

fun במזגן: מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב

סדרת fun במזגן חוזרת לעונה שנייה!! אנחנו משפחה שמטיילת בחורף, ואילו בחום הקיץ מעדיפה לשהות במקומות ממוזגים עם פעילויות לכל המשפחה. אנחנו: שני מבוגרים, ילד בן 5 ו-4 חודשים, ופעוט בן שנתיים.

מה נשתנה הקיץ הזה מכל הקיצים? הקופונים! קנינו קופוני הנחה לכרטיסי כניסה למוזיאון ארץ ישראל בתל אביב (שהתכוונו לבקר בו בכל מקרה), ובאחת השבתות החמות שמנו פעמינו לשם. למרבה הצער, עד שהצלחנו להתארגן, לצאת מהבית, להגיע למקום ולחנות כבר היה 12:00, שעה סבירה לכל הדעות בימי שבת, אבל לא כאשר המוזיאון נסגר ב-14:00… השתדלנו לנצל את השעתיים שהיו לנו בצורה מיטבית.
אמנם ביקור במוזיאון זה נכנס לקטגוריה fun במזגן, אבל למען האמת, המוזיאון מורכב מביתנים לא גדולים (אך ממוזגים) עם שבילים ביניהם. מדובר במקום ענק (כפי שגיליתי כשלא הצלחנו למצוא את הפלנטריום, והקפנו כמעט את כל המקום ברגל) שחלקו גם בעלייה, אך יש לציין שרוב השבילים מקורים או מוצלים, והמקום נגיש בצורה נהדרת לנכים ועגלות ילדים.
הספקנו לבקר בביתן "אדם ועמלו" (תערוכה על כלים וחפצים לשימושים שונים ומחומרים שונים), ביתן הקרמיקה (כלי קרמיקה…) וגלריית מגדל (שם הוצגה תערוכה מעניינת עם ממצאים מסעודת אבירים באפולוניה). יש עוד ביתנים נוספים (זכוכית, נחושת, מוזיאון הדואר, ביתן הפולקלור ועוד). בעלי ואייל גם נכנסו לצפות במופע בפלנטריום (על אסטרונאוטים וסכנות בחלל). בחצר המוזיאון מפוזרים מוצגים אטרקטיביים – כבאית ישנה, רכבת ישנה, פסיפסים יפים ועוד. אני מניחה שעוד נשוב לשם.
אל תשכחו לקחת מפה מדלפק הכניסה, ולקרוא את ההערות שבה. יש שם טיפים והדרכה לתכנון הביקור במקום, והצטערתי מאוד שקראתי אותם רק בסוף הביקור ולא בהתחלה.

בביתן אדם ועמלו. היה נחמד להראות לאייל איך עשו דברים "פעם".

הפלנטריום

בביתן הקרמיקה. המוצגים האלו הזכירו לי את השירותים של החתולים, אך מדובר בגלוסקמאות לשמירת עצמות המת...

מטבח אבירים צלבני

מחוץ למוזיאון הדואר. אתם יודעים, זה מנייר.

אחד מקירות הפסיפס

כבאית ישנה ומהממת ששוחזרה

בקצרה:
אתר:
http://www.eretzmuseum.org.il/
הנזק: קודם כל חניה: 18 ש"ח. מבוגר: 42 ש"ח (הנחות לתושבי ת"א, סטודנטים, חיילים ואזרחים ותיקים). ילדים בחינם עד גיל 18. לפלנטריום קונים כרטיס בנפרד – 32 ש"ח (גם לילדים).
אכלנו: נשנושים שהבאנו מהבית. במקום יש בית קפה בשם "אנינה" שפתוח בשבת.
קטנטנים: יתרוצצו/יזחלו במסדרונות, או ישבו בעגלה. יש מוצגים שמתאימים גם להם כמו הרכבת.
מדד הילד: 4 מתוך 5 (אייל מאוד אהב, אבל התעייף בשלב מסוים)
מדד ההורים: 4 מתוך 5 (היה חם)
ועוד משהו: כל הכבוד על ההקפדה על נגישות לנכים. שימו לב לשעות הפתיחה בשבת. חבל שגובים חניה מכולם ולא נותנים הנחה לבאי המוזיאון. מה שנקרא, תל אביב.

תגובות

2 תגובות על ”fun במזגן: מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב“

 1. קרן הגיב:

  תודה על ההמלצה. כדאי לעקוב, בדרך כלל במהלך חופשת הקיץ יש תערוכות ו/או מופעים מותאמים לילדים/לכל המשפחה. שנה שעברה הייתה תערוכה של צעצועים מכניים ומופע שנקרא "ריקוד המכונה".

  המלצה לפעילות בסגנון זה –
  כדאי לבדוק את מוזיאון תל אביב בשדרות שאול המלך.
  מעבר לתערוכות הקבועות והמתחלפות (שחלקן יכולות גם לעניין ילדים סקרנים), יש תערוכה קטנה לילדים/לכל המשפחה באגף התחתון. כרגע מוצגת תערוכה בשם "על מצע", העוסקת בחומרים עליהם מציירים/עובדים.
  http://www.tamuseum.com/he/about-the-exhibition/13206
  עוד לא יצא לנו ללכת לתערוכה זו, אבל בדרך כלל התערוכה כוללת מיצגים אינטראקטיביים שהילדים יכולים לתפעל ואיזושהי עבודת יצירה אישית.
  התערוכה לילדים מתקיימת בחלל קטן ואינטימי, אבל אפשר לבלות בה כשעה.
  אפשר ורצוי לבדוק עם הילדים עוד תערוכות במקום (מניסיוני, הילדים מתלהבים מתערוכות הכוללות מיצגים או פיסול, מתערוכת המיניאטורות ועוד).
  חשוב לציין כי הכניסה עד גיל 18 היא בחינם – וזה מפשט מאוד את העלויות לפעילות משפחתית (ואם אתם מחזיקים במאסטרקארד זהב – הכניסה לבעל הכרטיס גם כן בחינם).
  יש קפיטריה, אבל מאוד יקרה ואסור לאכול מחוץ לשטחה.
  חנייה – החניונים מאחורי המוזיאון והאופרה הפכו לחניונים בפיקוח עירוני, כך ששעת חנייה אמורה להיות זולה יחסית. אם אני לא טועה, החל משעה חמש משלמים מחיר קבוע סביר (18 ש"ח?). החנייה בחוץ כחול-לבן ברובה.
  בימי שלישי וחמישי המוזיאון פתוח עד עשר בלילה, אז בחופש אפשר לעשות מכך פעילות ערב.

 2. רחלי הגיב:

  יש ביולי תערוכת פיסול בחול שנראית נחמדה.
  היינו בתערוכת "יש מצע" בחורף. אני באמת צריכה לכתוב על זה… מאוד נהנו 🙂

הוספת תגובה