עפיפונים

הפנטזיה הנשית-גיקית

במפגש עם חברות שנערך בביתי לפני כמה חודשים, אחת הבנות התחילה לדבר על בראד פיט. השאר נאנחו בערגה. אני, לעומת זאת, חשפתי בפניהן שמעולם לא חשבתי שבראד פיט חתיך בכל צורה שהיא, ושהוא לחלוטין לחלוטין לא הטעם שלי.

זכיתי למבטים תמהים מהבנות. "אז מה כן הטעם שלך?!", דרשו לדעת.

"גברים גיקים, גבוהים, רזים וארוכים, עם שיער כהה קצר ומשקפיים", עניתי.

לראייה, כשהייתי בת 20 פגשתי אחד כזה בטכניון, וארבע שנים מאוחר יותר גם התחתנתי איתו.

 

אני והגבר שלי, בתמונה ראשונה ביחד

אני והגבר שלי, בתמונה ראשונה ביחד

השיחה הזו גרמה לי לחשוב. הפנטזיות של בנים גיקים הם נושא מוכר ולעוס, אבל מה לגבי הפנטזיות של הבנות הגיקיות? ניסיתי לחשוב על עצמי כשהייתי טינאייג'רית. לא הצלחתי לדלות פנטזיות משמעותיות. הרי זה לא מספיק שהלוק של סלבריטי כלשהו (ואז, טרום עידן הריאליטי, הסלבז היו זמרים ושחקנים) ימצא חן בעיניי. הוא צריך להיות גם חכם, וטוב במחשבים. תכונה לא נפוצה במיוחד.

חשבתי וחשבתי וחשבתי, והיחידים שהצלחתי לדלות מתקופת נערותי בשנות ה-90 הם קפטן פיקארד, קומנדר רייקר (שניהם זקנים מידי בשביל להיות פנטזיה של טינאייג'רית גיקית), ו-ווסלי קראשר (שהוא חמוד, אבל קצת, איך לומר, בעל לוק סיסי?) מסטאר טרק.

ימים חשוכים אלו עברו. בתקופתנו יש הרבה יותר אופציות לפינטוזים גיקיים. הנה כמה מהם, כשירות לציבור הגיקיות. גזרו ושימרו.

 

פיטר פארקר / ספיידרמן – הסרט "ספיידרמן המופלא"

קודם כל יש להדגיש – הכוונה כאן היא לסרט "ספיידרמן המופלא" (The Amazing Spiderman), בכיכובו של אנדרו גארפילד, וממש לא לסדרת הסרטים בכיכובו של טובי מגווייר. למעשה, רשומה זו בבלוג מוקדש ליוצרי הסרט באהבה ובהערכה. אני לא בטוחה שהם התכוונו לכך, אבל במקום סרט אקשן קומיקסי, יצא להם סרט רומנטי לבנות הנעורים הגיקיות. פיטר פארקר בגילומו של אנדרו גארפילד הוא גם ארוך, גם גבוה, גם בעל שיער כהה, גם מרכיב (בחלק מהסרט) משקפיים, גם רגיש, גם פגיע, גם גאון במדעים, וגם לבוש בסטייל מרושל הזועק "אני לא מתעניין בבגדים ובאופנה, אני פשוט נראה טוב". פלא שבעלי נרדם אחרי רבע שעה בטענה שהסרט משעמם, ואילו אני העברתי אותו בלסת שמוטה, בעודי ממלמלת "אם הייתי טינאייג'רית הייתי כל כך דלוקה עליו" ??

אחר כך גם גיליתי שהשחקן הוא ממוצא יהודי וחי בילדותו בבריטניה, ועל כך אמר בעלי בעצמו – "הוא פשוט מושלם בשבילך!".

(התמונות הנ"ל נלקחו מהאתרים pichaus.com ו-lunettesde.com וממסך הטלוויזיה שלי)

אנדרו גריפית' הוא בהחלט ספיידרמן מופלא

אנדרו גארפילד הוא בהחלט ספיידרמן מופלא

 

טוביאס איטון (Tobias Eaton) / פור (Four), טרילוגיית Divergent (מפוצלים)

אך, טוביאס איטון. העלם המושלם. בן 18, חתיך (למרות שנטול משקפיים), חכם, טוב במחשבים, לוחם, אמיץ ומסתורי אך גם רגיש ופגיע. ורוניקה רות' יצרה גיבור לוהט, שאני ממש ממש מקווה שהסרט המבוסס על הספר (יוצא לאקרנים בחודש מרץ) לא יהרוס.

יש לציין שכמעט סיימתי לקרוא את הספר השלישי בסדרה,  Allegiant, שנכתב בחלקו מנקודת מבטו של טוביאס, וזה די הרס לי את הדמות לצערי.

 

divergentAllegiant

תיאו ג'יימס ישחק את טוביאס (Four) בסרט Divergent. העניין הוא שבספר יש לו עיניים כחולות כהות ושיער שחור. מה קרה, לא שמעתם על עדשות מגע וצבע לשיער? בקיצור, האופטימיות לגבי הסרט ממני והלאה.

 

 

 אנדר וויגין, הסרט "המשחק של אנדר"

אני בכוונה מתייחסת לסרט ולא לספר. השחקן אסא באטרפילד פשוט מדהים בתפקיד אנדר וויגין, ומכיוון שהוא גם ארוך, רזה ובעל שיער כהה וקצר, וכמובן גאון, הוא בהחלט פנטזיה-worthy עבור הגיקיות הצעירות בחבורה.

(ודרך אגב, אסא באטרפילד ממש דומה ליאיר פה. רק עם שיער שחור.)

 

אסא באטרפילד בתפקי אנדר וויגין, מתוך אתר הסרט endersgamemovie.com

 

 מאט סמית' כד"ר Who בפרק The Lodger בעונה 5

אני מודה שעונה 5 זו העונה היחידה של Dr. Who שראיתי. מאט סמית' הוא חמוד אמיתי (למרות שאינו ממש עונה לקריטריונים שציינתי), ובפרק The Lodger (שהוא פרק ממש חמוד) אפשר לראות אותו גם בבגדים רגילים נטולי פפיון וגם יוצא מהמקלחת כשרק מגבת לגופו.

 

גם סופי, הידידה של קרייג, אומרת בפרק שהוא חתיך

גם סופי, הידידה של קרייג, אומרת בפרק שהוא חתיך

 

היו קרובים אבל לא נכנסו לרשימה: ד"ר שלדון קופר (The Big Bang) מסיבות מובנות, יו דנסי בתפקיד גריג בסרט "The Jane Austen Book Club" (כי גיקיותו רק נרמזת בסרט), פיטה, פיניק וגייל מ"משחקי הרעב" (לא גיקים).

אחיותיי הגיקיות, חושבות ששכחתי מישהו? מישהו חסר לכן ברשימה? מוזמנות לתרום מועמדים נוספים דרך התגובות!

תגובות

13 תגובות על ”הפנטזיה הנשית-גיקית“

 1. ארבל הגיב:

  נו שכחת את שלדון. הגיק האולטימטיבי

 2. רחלי הגיב:

  ארבל, לא שכחתי 🙂 הזכרתי אותו בסוף הפוסט (יכול להיות שחזהו החשוף של מאט סמית' clouded your vision? 😉 )

 3. עדי הגיב:

  איזה פוסט מגניב. רציתי בהתחלה לזעוק שפיטה!!! ופיניק!! וגם אנג'ל!! אבל אז קלטתי שהתנאי הוא שגם מושא הקראש יהיה גיק ולא רק הנערה? הממ, קשה.
  טוב, יש לי אחד. אבל זה לגמרי תסביך אבא כנראה – ג'יילס! הווטצ'ר של באפי, לעולם בחליפת טוויד עם אפו בספר. אומנם מבוגר משהו אבל משובח. וגם אנגלי, זה נותן לו נקודות זכות אצלי.
  ורגע, אם את לא מתמצאת בבאפי, אז הנה, ג'יילס:
  http://www.google.com/search?q=giles&nord=1&rlz=1C2SVEE_enGB415&tbm=isch&source=iu&imgil=a31aKJgNPPKUqM%253A%253Bhttp%253A%252F%252Ft2.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcTWKmV2lJDBwlh6z8TDasH39OLzJbL4Nq0Kvk_mVidkv2Ggp7zx%253B310%253B433%253Bxqk2Z6A7p2n2nM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Flittlecalamity.tripod.com%25252FStories%25252FBuffy.html&sa=X&ei=jYDRUrTUEqnyygOJyoDIBQ&ved=0CIYBEP4dMA4&biw=1230&bih=566#facrc=_&imgdii=_&imgrc=a31aKJgNPPKUqM%253A%3Bxqk2Z6A7p2n2nM%3Bhttp%253A%252F%252Flittlecalamity.tripod.com%252FPhotos%252Fgiles.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Flittlecalamity.tripod.com%252FStories%252FBuffy.html%3B310%3B433

 4. רחלי הגיב:

  תודה עדי!
  ראיתי רק את העונה הראשונה של באפי לפני עידן ועידנים, זוכרת את ג'יילס באמת… קצת זקן, לא?

 5. עדי הגיב:

  אני רק רוצה לומר שהעונה הראשונה היא מעין הקדמה לסדרה האמיתית, שמשתפרת בעונה השנייה ואז הופכת למופת בעונות שלישית-רביעית-חמישית. רק למקרה שמתפנה לך זמן דיוידי אאוט אוף דה בלו…
  ג'יילס אכן זקן (אם כי ממרומי גילי היום פלוס גילו בעונה הראשונה זה כבר הבדל גיל לא ענק 0: ), א-בל, הוא גם נאה וגם מצחיק וחכם, וגם, באיזשהו שלב הוא הופך לתחליף אב לבאפי, שהאבא שלה קצת מאותגר מבחינת יכולות אבהיות, ואז הוא מושלם לנערות עם פאת'ר אישוז.

  טוב נו, אני רואה שזה יוצא קצת סוטה. אני חוזרת לבחירה הראשונה שלי – פיטה. יש לו קצת צדדים גיקים – הוא לא ספורטיבי, הוא אמנותי.

 6. רחלי הגיב:

  כן, אה? עכשיו בגילנו הוא כבר לא כזה זקן 😛
  אני מאוד אוהבת את פיטה, במיוחד בספר השלישי, אבל הוא לא עובר את סף הקריטריונים לכניסה לרשימה, אין מה לעשות.

 7. גיקית צעירה הגיב:

  טוב, אז קודם כל אני חייב לומר שהבלוג פשוט מדהים.

  דבר שני, אני חושבת ששלדון בהחלט מתאים. (שלדון♥).
  ואני חושבת שדיוויד טננט מהדוקטור בהחלט עונה על הדרישות: חכם (טוב נו, הוא בכל זאת הדוקטור), עם משקפיים, חתיך (יותר ממאט סמית) ובריטי.
  דיוויד טננט לדעתי הוא הדוקטור הכי טוב וגם הכי חתיך:)

 8. רחלי הגיב:

  האמת היא שדמותו של שלדון אכן התפתחה עם הזמן ובהחלט יש מצב שגם הוא יכול להיות ראוי לרשימה…
  לא ראיתי את העונות של דיוויד טננט אז קשה לי לשפוט 🙂

 9. גיקית צעירה הגיב:

  איך אפשר לא לראות את העונות הראשונות של הדוקטור?
  זו לדעתי סדרה מדהימה. אני אומנם רק התחלתי את עונה שלוש, אבל הדוקטור טננט לדעתי ממש טוב, וגם כריסטופר לא רע. שלא לדבר על זה שרוז נמצאת בפרקים הללו, ולפספס אותה בהחלט לא כדאי…

  לצערי ההורים שלי אוסרים עלי לראות דוקטור הו ("אני מדברת על זה יותר מידי בחיים האמיתיים") אז נגזר עלי להישאר העונה 3 לנצח…

 10. רחלי הגיב:

  ב"יס" התחילו לשדר מעונה 6, ולכן זו העונה שראיתי 🙂

 11. עדי הגיב:

  אמנם באיחור, אבל דווקא בתור גיקית בצעירותי – ממש (אבל ממש!!!) לא נמשכתי לגיקים אחרים, ואיי קיו גבוה הוא לא מושך בעיני (להיפך, מישהו "חכם" מידי הוא לרוב טרן אוף רציני כי בהרבה מקרים "גאונים" סובלים מבעיות חברתיות).

  אני דווקא כן התחברתי למראה של בראד פיט – אולי אני לא גיקית טובה אם אני נמשכת לטעם ה"פופולרי"? 😉

טראקבקים/פינגבקים

 1. ומה התמונה הזוגית הראשונה שלכם? - annika.co.il
 2. הקומדיות הרומנטיות שאני אוהבת | עפיפונים

הוספת תגובה