עפיפונים

טיול ברחובות תל אביב הקטנה

ביום שישי יצאנו לטיול מאורגן ברחובות תל אביב הקטנה. התחלנו בסוזן דלל, שם פגשנו את המדריך, וקיבלנו שיעור מקוצר בהיסטוריה של ההתיישבות בארץ ישראל, "היציאה מהחומות", וראשית נווה צדק.
התחלנו ללכת. בדרך עברנו ליד מפעל המרצפות של אדון שלוש, וליד בית שלוש. עלינו על גשר הרכבת (כן! פעם עברה ביפו רכבת!) וצפינו לעבר הכיפה האוסטרית של בית רוקח. אחר כך עברנו ליד בית ש"י עגנון, מוזיאון נחום גוטמן ובית רוקח. ברחוב הרצל נכנסנו לפסג' פנסק – הקניון הראשון בתל אביב, שבו גם שוכנת המעלית הראשונה בתל אביב. ברחוב לילינבלום ראינו בתים משוחזרים, את ראינוע עדן והקיוסק הראשון. ביקרנו בתערוכה על ת"א במגדל שלום, וקיבלנו הסבר על הפסיפס של נחום גוטמן, שמתאר את התקופות בבניית תל אביב. קינחנו לבסוף בשיטוט בנחלת בינימין ושוק הכרמל, וארוחה במסעדה.
המדריך היה נהדר, והיה מעניין מאוד לשמוע את כל ההסברים ולהסתכל על הביניינים. הדבר העצוב, או אולי המתסכל ביותר, היה המראה של בתים מוזנחים ומתפוררים, כשעדיין ניתן לראות שעברם היה מפואר.
המדינה מעדיפה להעביר כסף להתנחלויות, במקום לשקם ולהתגאות בעבר ובהיסטוריה שלה. האם, בעוד כמה שנים, יהיה לנו מה להראות לילדנו? אני לא כל כך בטוחה.
תמונות מן הטיול ניתן לראות בפוטוגרפיה.

תגובות

5 תגובות על ”טיול ברחובות תל אביב הקטנה“

 1. ערן הגיב:

  אהלן רחלי
  התגעגעתי לבלוג שלך המון, נכנסתי מדי פעם לכתובת השינה והתבעסתי כל פעם מחדש לראות את הפוסט האחרון.
  האתר החדש מקסים ואני כבר מחכה לראות כמה יפים הייתם בחתונה.
  ביי
  ערן

 2. רחלי הגיב:

  תודה , ערן 🙂

 3. מאיר הגיב:

  רחלי, מה הקשר של הסיור בתל אביב להתנחלויות? הן חשובות לא פחות מת"א, מכיוון שהן מגינות עליה. בזכותן את יכולה להסתובב ולהנות מתל אביב, שהייתה פעם גם התנחלות.

 4. רחלי הגיב:

  ההתנחלויות לא מגנות עליי בשום צורה. להפך. המדינה משקיעה בהן כסף במקום להשקיע בדברים יותר חשובים: חינוך, בריאות, רווחה. – שהם אלה הדברים האמיתיים שמגינים עליי.

 5. איתן הגיב:

  אם אהבת את הסיור – מציע לך לטייל פעם עם טלי שושני בצלאל שהיא גם מורת דרך וגם שחקנית וזמרת מדהימה – חוויה של פעם בחיים…!!!

הוספת תגובה